Mucizeler Kursu

Süptil Yapıda Beden ile Ruhun İlişkisi

Varlığın tek ve en yüksek gayesi tekamül ve tekamüle hizmettir. Burada amaç şuurun açılması ve hakiki bilgiye ulaşmaktır. Her maddi ortam bir tekamül yeridir ve varlıklar yaşayarak ve madde evreni bilgisini alıp uyguladıktan sonra bu şuur açılımına kavuşabilirler. Bütün bunların gerçekleşebilmesi için uyarı akışının aksamadan sağlanmasına imkan veren bir beden yapısına sahibiz. Bu ilahi tasarım kadim bilgilerce bilinmesine rağmen, ilerleyen teknolojiler sayesinde bilimsel olarak ispat edilene kadar tam bir kabul görmemişti.

Mucizeler Kursu Nedir?

Dünyada bir çok kitaba ilham kaynağı olmuş; ünlü, ünsüz pek çok insanı peşinden sürükleyerek ve onların yaşamlarında köklü dönüşümler yaparak mucizeler yaratan kitabın adıdır.

1975 yılında ilk defa resmi olarak yayınlanan ve hala bir çok ülkede tercümesi yapılmış olan kitap, New York’ta bulunan Columbia Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Psikolojisi bölümü profesörlerinden Dr. Helen Schucman tarafından ve Bölüm Başkanı Dr. William Thetford’un da desteğiyle, “içsel dikte” yoluyla kaleme alınmıştır. Okundukça kişiye, kendi eksikliklerini göstermekte ve kendi yarattığı sanal dünyadan çıkartarak, hakikati olduğu gibi algılamasını sağlamaktadır. Okuyan kişiler üstünde etkin değişime sebep olması nedeniyle, bütün dünyada çok sayıda kişinin hayatının değişmesine sebep olmuştur.

Kitap, kendi özel sistemi kapsamında “psikospiritüel” eğitim ve uygulama amaçlıdır. Bu sistem düzenli bir şekilde uygulandığında, “içsel mucizelerin” oluşumunu tetikleyerek ve kişinin görme gücünü arttırarak, özüne varma sürecini kısaltmaktadır.

Bu bir öğrenme değil, arınma kursudur. İçerideki yanlış bilgilerden arınıp, gerçekliği çarpıtmadan olduğu gibi görebilmenizi sağlayan bir “deneyimdir”. Bu kurstan yararlanmak için yaratıcılık, ustalık, zeka veya beceri gerekmez. Deneyim doğrudan sağduyu aracılığı ile gerçekleşir.

Bugüne kadar bu gerçek ve sorgulanan hiç değişmedi, ancak sorgulayan değişti. Sadece kendimiz ve karşımızdakileri dinlediğimizde, sıkıntıyı yaratan düşünceleri ve inançları duyduğumuzda gerçek çözüm ortaya çıkar. Bunu ancak illüzyonlardan kurtarılmış olan zihin başarır.

Kişinin hastalığını değil, hastanın kişiliğini sorgulayın.

Sr William Osler
Modern Tıbbın Babası

Bizi altüst edip yıpratan, olaylar ve kişiler değil, bizim onlara bakış açımız ve onlar hakkındaki algılarımızdır. Kendimizi iyi ve güvende hissedebilmemiz için olayları gerçekçi ve sağlıklı bir bakış açısı ile değerlendirebiliyor olmamız gerekir.

Sağlık dışarıdan içeriye değil, içeriden dışarıyadır. Huzur, iyileşme gücü ve çoşku bizim içimizde mevcuttur. Bunları dışarıdan beklemek sonunda bizde ancak hayal kırıklığı ve acı yaratır.

 

Sessiz Seyir

Mucizeler Kursu

Bach Çiçekleri

Eğitimler

Mucizeler Kursu Eğitimleri

Bach Çiçekleri Uzmanlık Eğitimleri

İletişim

info@sessizseyir.com

İzmir – Güzelbahçe

Medya
Copyright © 2024 Divi. All Rights Reserved.