İREM ORHON

Fransa’da, Bilimsel Tıp ve Psikolojinin birleştirilerek yeniçağın tıbbı olarak kabul edilen “kendi kendini tedavi yöntemleri ve insan sağlığının temelleri” ile “zihnin beden sağlığı üzerindeki etkileri” üzerine eğitim aldı. Amerika, Avrupa ve Japonya’da kanserli hastalarda geleneksel tedavi yöntemlerine ek olarak uygulanmakta olan “Simonton Metodu ”nu bulan Onkolog Dr. Carl Simonton’un öğrencisi oldu. 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi bünyesinde tamamlayıcı tıbbın Türkiye’de yaygınlaşmasını desteklemek için öğretim üyeleri ile bu bilgileri paylaşmıştır.

2000 yılından günümüze; teşhis konmuş vakalarda tedaviye ek olarak hastalığın aşılmasında en önemli faktörlerden biri olarak kabul edilen “kişinin kendi kendine ve bedenine olan inancının kuvvetlendirilmesi” için bireysel terapi seansları yapıyor, konferans ve seminerler veriyor. Halen Anadolu Sağlık Merkezinde (Johns Hopkins – İstanbul) hastalara, hasta yakınlarına ve hemşirelere eğitim vermektedir.

NEŞE ÇALAPVERDİ

Deniz ve doğa ile iç içe olan yaşantısında yelken sporunun tanınması ve sevdirilmesi için seminerler sundu ve hakemlik, idarecilik görevlerini yaparken, aynı zamanda gençlere bu sporun insanlar üzerindeki fiziksel ve psikolojik faydalarını anlattı.

7 yıl önce İrem Orhon’un eğitim ve seminerleri ile başladığı bilimsel ve ruhsal yolculukta, merkezi İskoçya’da olan Beshara Okulunun Londra’daki eğitimlerine katıldı. Bu sıralarda Bach Flowers (Bach Çiçekleri) Terapisi ile tanıştı. İngiltere-Oxfordshire’da Dr Edward Bach tarafından bulunup geliştirilen, Bach Çiçekleri Terapistliği eğitimlerini tamamladı ve bu alanda BFRP ( Bach Flowers Registered Practitioner) Uluslararası Kayıtlı Terapist olarak çalışmaktadır.

Ayrıca Anadolu Sağlık Merkezinde (Johns Hopkins – İstanbul) hasta, hasta yakınları ve hemşirelere verilmekte olan eğitimlerde ve müzik terapisi uygulamalarında asistan olarak görev almaktadır.

Sessiz Seyir

Mucizeler Kursu

Bach Çiçekleri

Eğitimler

Mucizeler Kursu Eğitimleri

Bach Çiçekleri Uzmanlık Eğitimleri

İletişim

info@sessizseyir.com

İzmir – Güzelbahçe