Hakkımızda

Huzur, iyileşme gücü ve çoşku bizim içimizde mevcuttur. Bunları dışarıdan beklemek sonunda bizde ancak hayal kırıklığı ve acı yaratır.

Bizi altüst edip yıpratan, olaylar ve kişiler değil, bizim onlara bakış açımız ve onlar hakkındaki algılarımızdır. Kendimizi iyi ve güvende hissedebilmemiz için olayları gerçekçi ve sağlıklı bir bakış açısı ile değerlendirebiliyor olmamız gerekir. Sağlık dışarıdan değil, içeriden dışarıyadır.

Sessiz Seyir, dünya duruşumuzu ve kendimizi daha iyi tanımamızı amaçlayan bir yolculuktur. Sağlıklı ve dengeli yaşamın ilk şartı, ruhsal ve bedensel ihtiyaçlarımıza saygı göstererek yaşamaktır. Bizleri en çok yıpratan çok çalışmak değil, endişelerimizin etkisiyle dış dünyayı kontrolümüz altında tutma çabalarımızdır.

Hastalık, yaşamı yaşanması gerektiği gibi yaşayamadığımızda ortaya çıkan bir uyarı ve düzeltme programıdır ve hayat amacımızdan ve doğamızdan uzaklaştığımızda ortaya çıkar. Hastalığın asıl amacı kim olduğumuzu bulmada bize yol göstermektedir.

Problemlerimiz ancak sağlıklı düşünme, dengeli ve gerçekçi stratejiler kurma yoluyla çözüm bulabilir. Stresli bir zihin, çözüm yerine bedeninizin imha nedeni olur ve bize yalnızca zarar verir.

Bizler Sessiz Seyir Ekibi olarak bu yolculuğunuzda size destek olacak çeşitli programları bir araya getirdik. Amacımız, dışarıya bağımlı olmadan, sizin kendi gücünüze olan güvenin sağlanmasıyla özgürleşmenizdir.

EKİBİMİZ:

Bizden ve Programlarımızdan haberdar olmak için lütfen formu doldurun

  Adınız (gerekli)

  Epostanız (gerekli)

  İletiniz

  İrem Orhon

  Fransa’da, Bilimsel Tıp ve Psikolojinin birleştirilerek yeniçağın tıbbı olarak kabul edilen “kendi kendini tedavi yöntemleri ve insan sağlığının temelleri” ile “zihnin beden sağlığı üzerindeki etkileri” üzerine eğitim aldı. Amerika, Avrupa ve Japonya’da kanserli hastalarda geleneksel tedavi yöntemlerine ek olarak uygulanmakta olan “Simonton Metodu”nu bulan Onkolog Dr. Carl Simonton’un öğrencisi oldu.                              

  2011 yılında Hacettepe Üniversitesi bünyesinde tamamlayıcı tıbbın Türkiye’de yaygınlaşmasını desteklemek için öğretim üyeleri ile bu bilgileri paylaşmıştır.                                                     

  2000 yılından günümüze; teşhis konmuş vakalarda tedaviye ek olarak hastalığın aşılmasında en önemli faktörlerden biri olarak kabul edilen “kişinin kendi kendine ve bedenine olan inancının kuvvetlendirilmesi” için bireysel terapi seansları yapıyor, konferans ve seminerler veriyor.

  Aynı zamanda 2007’den beri, sağlığın temeli olan sağlıklı bir zihne sahip olabilmemize yardımcı olan ve ABD’de birçok insan tarafından uygulanmakta olan Mucizeler Kursu eğitmenliği yapmaktadır.

  2015-2017 yılları arasında Anadolu Sağlık Merkezinde (Johns Hopkins – İstanbul) hastalara, hasta yakınlarına ve hemşirelere eğitimler verdi.

  Neşe Çalapverdi

  2009 yılında İrem Orhon’un eğitim ve seminerlerinin yanı sıra merkezi İskoçya’da olan Beshara Okulunun Londra’daki seminerlerine katıldı.

  İngiltere-Oxfordshire’da Dr Edward Bach ve Bach Vakfı tarafından kurulan Bach Centre’da Bach Çiçekleri Terapistliği eğitimlerini tamamladı ve 2014 yılında BFRP ( Bach Flowers Registered Practitioner) Uluslararası Kayıtlı Uzmanı olarak çalışmalarına başladı.

  Bach Terapisi uygulayan insanların yaşamları üzerindeki etkilerini gözlemledikten sonra Bach Çiçekleri Eğitimi alanında uzmanlaşmaya karar vermiştir. Kişinin yaşamı boyunca ihtiyaç duyabileceği tüm anlarda kendi kendine uygulayabileceği bu basit ve sade yöntemin isteyen herkes tarafından kullanılabilmesi amacıyla, Bach Uluslararası Eğitim Programı kapsamında öğretmenlik eğitimlerini alarak Türkiye’de Bach Vakfı onaylı Bach Çiçekleri Öğretmeni olarak 2016 yılından itibaren eğitim vermeye başlamıştır.

  2015-2017 yılları arasında Anadolu Sağlık Merkezinde (Johns Hopkins – İstanbul) hasta, hasta yakınları ve hemşirelere verilmekte olan eğitimlerde ve müzik terapisi uygulamalarında asistanlık yapmıştır.