Neşe Çalapverdi

Bach Flowers Terapisi

2009 yılında İrem Orhon’un eğitim ve seminerlerinin yanı sıra merkezi İskoçya’da olan Beshara Okulunun Londra’daki seminerlerine katıldı.

İngiltere-Oxfordshire’da Dr Edward Bach ve Bach Vakfı tarafından kurulan Bach Centre’da Bach Çiçekleri Terapistliği eğitimlerini tamamladı ve 2014 yılında BFRP ( Bach Flowers Registered Practitioner) Uluslararası Kayıtlı Uzmanı olarak çalışmalarına başladı.

Bach Terapisi uygulayan insanların yaşamları üzerindeki etkilerini gözlemledikten sonra Bach Çiçekleri Eğitimi alanında uzmanlaşmaya karar vermiştir. Kişinin yaşamı boyunca ihtiyaç duyabileceği tüm anlarda kendi kendine uygulayabileceği bu basit ve sade yöntemin isteyen herkes tarafından kullanılabilmesi amacıyla, Bach Uluslararası Eğitim Programı kapsamında öğretmenlik eğitimlerini alarak Türkiye’de Bach Vakfı onaylı Bach Çiçekleri Öğretmeni olarak 2016 yılından itibaren eğitim vermeye başlamıştır.

2015-2017 yılları arasında Anadolu Sağlık Merkezinde (Johns Hopkins – İstanbul) hasta, hasta yakınları ve hemşirelere verilmekte olan eğitimlerde ve müzik terapisi uygulamalarında asistanlık yapmıştır.

İlgili Terapiler