İrem Orhon

Stres ve Hastalıkların Kökenleri ve Bunların Aşılması (Grup Terapisi)

Fransa’da, Bilimsel Tıp ve Psikolojinin birleştirilerek yeniçağın tıbbı olarak kabul edilen “kendi kendini tedavi yöntemleri ve insan sağlığının temelleri” ile “zihnin beden sağlığı üzerindeki etkileri” üzerine eğitim aldı. Amerika, Avrupa ve Japonya’da kanserli hastalarda geleneksel tedavi yöntemlerine ek olarak uygulanmakta olan “Simonton Metodu”nu bulan Onkolog Dr. Carl Simonton’un öğrencisi oldu.                              

2011 yılında Hacettepe Üniversitesi bünyesinde tamamlayıcı tıbbın Türkiye’de yaygınlaşmasını desteklemek için öğretim üyeleri ile bu bilgileri paylaşmıştır.                                                     

2000 yılından günümüze; teşhis konmuş vakalarda tedaviye ek olarak hastalığın aşılmasında en önemli faktörlerden biri olarak kabul edilen “kişinin kendi kendine ve bedenine olan inancının kuvvetlendirilmesi” için bireysel terapi seansları yapıyor, konferans ve seminerler veriyor.

Aynı zamanda 2007’den beri, sağlığın temeli olan sağlıklı bir zihne sahip olabilmemize yardımcı olan ve ABD’de birçok insan tarafından uygulanmakta olan Mucizeler Kursu eğitmenliği yapmaktadır.

2015-2017 yılları arasında Anadolu Sağlık Merkezinde (Johns Hopkins – İstanbul) hastalara, hasta yakınlarına ve hemşirelere eğitimler verdi.